خانه / مطالب / نحوه شستن خاکشیر به شکل صحیح و اصولی را اینجا بخوانید

نحوه شستن خاکشیر به شکل صحیح و اصولی را اینجا بخوانید

خاکشیر از جمله مناسب ترین گزینه ها جهت برطرف نمودن عطش در روزهای گرم سال است، اما باید شستن خاکشیر و به اصطلاح ریگ شوری آن را رعایت کنیم.

به این منظور، مقداری از خاکشیر را در یک کاسه بزرگ می ریزیم و درون آن آب می ریزیم. بنابراین خاکشیر به صورت گلوله ‌ای در می آید. اکنون آن را با چنگال و قاشق هم می زنیم تا اندک اندک ته نشین شود.

نحوه شستن خاکشیر

نحوه شستن خاکشیر

چنانچه خاکشیر دارای برگ و خاشاک است، باید آن را مدت زمانی در آب قرار داد تا برگ هایی که زیر آن وجود دارد به روی سطح آب بیاید. سپس آب ظرف را کم کم خالی کرده و دوباره درون ظرف را با آب پر می کنیم و کنار می گذاریم و دوباره روی سطح آب را خالی می کنیم. آنقدر این عمل را تکرار می کنیم که برگ و خاشاک روی آب به طور کامل برطرف شود به نحوی که آب روی خاکشیر زلال شود.

بعد از آن یک ظرف بزرگ ‌تر را برداشته و خاکشیر را کم کم هم می زنیم و آن را در ظرف بزرگ تری می ریزیم.

این عمل به این منظور صورت می گیرد که چنانچه شن یا سنگریزه ای ته ظرف ته نشین شده است؛ درون خاکشیر نماند و ته ظرف باقی بماند. شن‌هایی که ته ظرف باقی مانده را خالی نموده و ظرف را تمیز شست و شو می دهیم و دوباره این عمل را تکرار می‌کنیم.

منبع: کفسابی

نوشته نحوه شستن خاکشیر به شکل صحیح و اصولی را اینجا بخوانید اولین بار در خدمات کفسابی پدیدار شد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

رنگ نما

رنگکاری تابلو مجتمع تجاری صادقه نماهای اجری ،سبمانی،سنگی،کامپوزیت،شیشه،اهنی وفلزی انواع دربها وپنجره ها روی نما انواع رنگکاری با روشهای مختلف رنگ نما با غلطک ،قلم مو ودستگاه های ایرلس وپمپ باد انواع رنگهای روغنی برای نماهای فلزی وچهارچوب پنجره ها رنگهای اکرلیک بتن ونما برای سطوح سیمانی انواع رنگهای پلاستیکی برای نماهای سیمانی رنگ نما در سریعترین زمان بهترین کیفیت با روش نوین راپل اکسس یا دسترسی با طناب اجرای رزین روی نماهای سنگی واجری اجرای انواع مواد نانو روی شیشه ونماهای سنگی واجری با تجربه چندین ساله قیمت مناسب کیفیت بالا رنگ کردن نما میتواند ظاهر ساختمان ومحل کارتان را بسیار سرزنده و نو نشان دهد نوشته رنگ نما اولین بار در گروه ارتفاع کاران آلفا صعود. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *