روش اصولی تمیز کردن کابینت ام دی اف براساس استاندارد WOODS

نمای کابینت در منزل شما می‌تواند آشپزخانه‌ای زیبا را برایتان به ارمغان بیاورد. بنابراین بایستی در نظافت و بر طرف کردن لکه‌ها و آلودگی‌ها از روی آنها نهایت دقت و ظرافت را به خرج دهید. به همین دلیل در این نوشتار سعی نموده‌ایم که نحوه‌ی برطرف کردن لکه‌های کابینت را برای شما عزیزان ارائه نماییم:

تمیز کردن کابینت ام دی اف

تمیز کردن کابینت ام دی اف

به منظور تمیز کردن کابینت‌های ام دی اف، نخست بایستی گرد و خاک موجود روی کابینت را برطرف کنیم. این کار با استفاده از یک دستمال خشک و تمیز صورت می‌گیرد. بعد از آن به میزانی اندک شامپو فرش را در آب حل می‌کنیم و اسفنج خود را به آن آغشته نموده و روی کابینت می‌کشیم تا تمیز شود. دقت داشته باشید که حتماً از دستمال نم دار استفاده کنید و به هیچ عنوان از مواد شوینده‌ای مانند وایتکس و مواد الکل دار استفاده ننمایید. سپس توسط یک دستمال نم دار سطح کابینت را پاک کرده تا مواد شوینده از روی آن تمیز شود. در انتها توسط یک دستمال خشک باقیمانده رطوبت را هم خشک کرده و سطح کابینت را براق و درخشان می‌کنیم.

تمیز کردن کابینت ام دى اف

تمیز کردن کابینت ام دى اف

این نکته را مد نظر داشته باشید که در تمیز کردن کابینت به هیچ عنوان از اسکاچ‌های زبر و سیم‌های ظرفشویی استفاده نشود زیرا سطح کابینت‌های شما را تخریب می‌کند و به آن آسیب می‌رساند.

در صورتی که می‌خواهید لکه‌ی چربی را از روی کابینت تمیز کنید به ترکیبی از سه ماده نیاز دارید. این مواد شامل آب و جوش شیرین و روغن گیاهی است. دستور تهیه نیز به این صورت است که نیم لیوان جوش شیرین را با نیم لیوان روغن ترکیب کرده و به منظور رقیق کردن از مقداری آب استفاده نمایید. حالا خمیری دارید که می‌تواند کابینت‌های شما را تمیز کند. این خمیر به وسیله‌ی یک مسواک نرم بر روی لکه‌ها کشیده شده و توسط ابر و یک دستمال خیس کابینت تمیز می‌شود. در انتها و پس از خشک شدن خواهید دید که کابینت‌های شما چقدر درخشان و پاکیزه شده است. اگر در ترکیب مورد نظر روغن گیاهی موجود نبود می‌توانید از آب و جوش شیرین به تنهایی استفاده نمایید.

برای پاک کردن کابینت ام دی اف

برای پاک کردن کابینت ام دی اف

در استفاده از این روش حتماً بایستی به مجموعه‌ای از موضوعات توجه داشته باشید. اگر می‌خواهید صحت و اثر گذاری این روش را ببینید ابتدا بر روی قسمت کوچکی از کابینت آن را تست کرده و در صورت جواب مثبت، آن را بر روی بقیه نقاط به کار ببرید. در کابینت‌های چوبی حتماً به دستورالعمل‌های ارائه شده توجه داشته باشید.

تمیز کردن کابینت ام دی اف چرب

تمیز کردن کابینت ام دی اف چرب

ترکیب مؤثر دیگر محلول آب و سرکه است که به میزانی مشخص با هم مخلوط شده و اثر گذاری قوی آن در صورت استفاده مشاهده خواهد شد. اگر می‌خواهید از سایر مواد شوینده در تمیز کردن کابینت استفاده کنید، احتیاط لازم را لحاظ کنید؛ زیرا کابینت‌های ام دی اف به برخی مواد حساس بوده و تاکنون موارد زیادی دیده شده که افراد به آسانی و با دست خود به کابینت‌ها آسیب رسانده و آنها را معیوب ساخته اند.

منبع: کفسابی

نوشته روش اصولی تمیز کردن کابینت ام دی اف براساس استاندارد WOODS اولین بار در خدمات کفسابی پدیدار شد.

این نوشته در مطالب ارسال شده و با برچسب گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *