بهترین نحوه شستن صحیح توت فرنگی و نکاتی که حتما باید در طرز انجام آن رعایت شود

توت فرنگی میوه‌ای سرد است که مصرف زیاد آن برای سرد مزاجان توصیه نمی‌شود. افرادی که با آلرژی دست و پنجه نرم می‌کنند، باید در مصرف توت فرنگی دقت کرده و حدالامکان از آن استفاده نکنند. در این مقاله طریقه ی شستن توت فرنگی را به صورت صحیح و اصولی برایتان بیان خواهیم نمود. پس در ادامه با ما همراه باشید:

نحوه شستن توت فرنگی - طرز شستن توت فرنگی

نحوه شستن توت فرنگی – طرز شستن توت فرنگی

هنگام شستن توت فرنگی بهتر است حتماً سر آن جدا شود و بخشی که به رنگ سبز است دور انداخته شود زیرا در برگیرنده‌ی مواد شیمیایی و سمی متعدد می‌باشد و منبع عمده‌ای از انواع آلودگی‌ها است.

طریقه شستن توت فرنگی - روش شستن توت فرنگی

طریقه شستن توت فرنگی – روش شستن توت فرنگی

برای شستن میوه‌های نرمی مانند توت فرنگی بهتر است ظرفی بزرگ را پر از آب خنک کنید و یک عدد آبکش را درون آن قرار دهید. بعد از آن به ارامی میوه‌ها را داخل آبکش بریزید و ۵ دقیقه منتظر بمانید. حالا آبکش را از ظرف آب بیرون آورده و روی میوه‌ها را اندکی آب بگیرید. البته باید برای مقابله و ممانعت از باقی ماندن و منتقل شدن آلودگی‌ها، سعی کنید گل روی توت فرنگی را قبل از شستن تمیز کنید. چنانچه پوست توت فرنگی چندان نازک و له نباشد، پیش از بیرون آوردن آنها از آب، می‌توانید به آرامی روی آنها دست بکشید.

نحوه شستن توت فرنگی - نحوه شستشوی توت فرنگی

نحوه شستن توت فرنگی – نحوه شستشوی توت فرنگی

این نکته را در نظر داشته باشید که عمر میوه‌های نشسته از میوه‌های شسته بیشتر است، ولی به منظور جلوگیری از منتقل شدن آلودگی‌ موجود روی پوست میوه‌ها به دیگر مواد داخل یخچال، سعی کنید تنها به اندازه‌ی یک هفته میوه تهیه نمایید؛ تا بتوانید آنها را بشویید و درون یخچال قرار دهید. میوه‌هایی را که شسته‌اید اکنون در یخچال تا یک هفته سالم و تمیز باقی می‌مانند.

نحوه صحیح شستن توت فرنگی - روش شستن توت فرنگی

نحوه صحیح شستن توت فرنگی – روش شستن توت فرنگی

به منظور افزایش میزان تازگی و سلامت میوه‌های شسته شده باید آن‌ها را بعد از شستن به طور کامل خشک نمود، به این منظور آنها را در دستمال نخی قرار می‌دهند و این دستمال نخی حاوی توت فرنگی را داخل یک کیسه نایلونی ضخیم یا یک ظرف آلومینومی یا ظرفی از جنس استیل داخل یخچالی با دمای ۴ تا ۵ درجه سانتی‌گراد قرار می‌دهیم.

طرز صحیح شستن توت فرنگی - بهترین روش شستن توت فرنگی

طرز صحیح شستن توت فرنگی – بهترین روش شستن توت فرنگی

مناسب‌ترین مکان‌های یخچال به منظور قرار دادن میوه‌ها طبقه وسط و جا میوه‌ای است. میوه نشسته در یخچال می‌تواند ۱۰ تا ۱۵ روز سالم مانده و دوام بیاورد.

منبع: سایت کفسابی

نوشته بهترین نحوه شستن صحیح توت فرنگی و نکاتی که حتما باید در طرز انجام آن رعایت شود اولین بار در خدمات کفسابی پدیدار شد.

این نوشته در مطالب ارسال شده و با برچسب گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *