خانه / مطالب / بهترین نحوه شستن صحیح توت فرنگی و نکاتی که حتما باید در طرز انجام آن رعایت شود

بهترین نحوه شستن صحیح توت فرنگی و نکاتی که حتما باید در طرز انجام آن رعایت شود

توت فرنگی میوه‌ای سرد است که مصرف زیاد آن برای سرد مزاجان توصیه نمی‌شود. افرادی که با آلرژی دست و پنجه نرم می‌کنند، باید در مصرف توت فرنگی دقت کرده و حدالامکان از آن استفاده نکنند. در این مقاله طریقه ی شستن توت فرنگی را به صورت صحیح و اصولی برایتان بیان خواهیم نمود. پس در ادامه با ما همراه باشید:

نحوه شستن توت فرنگی - طرز شستن توت فرنگی

نحوه شستن توت فرنگی – طرز شستن توت فرنگی

هنگام شستن توت فرنگی بهتر است حتماً سر آن جدا شود و بخشی که به رنگ سبز است دور انداخته شود زیرا در برگیرنده‌ی مواد شیمیایی و سمی متعدد می‌باشد و منبع عمده‌ای از انواع آلودگی‌ها است.

طریقه شستن توت فرنگی - روش شستن توت فرنگی

طریقه شستن توت فرنگی – روش شستن توت فرنگی

برای شستن میوه‌های نرمی مانند توت فرنگی بهتر است ظرفی بزرگ را پر از آب خنک کنید و یک عدد آبکش را درون آن قرار دهید. بعد از آن به ارامی میوه‌ها را داخل آبکش بریزید و ۵ دقیقه منتظر بمانید. حالا آبکش را از ظرف آب بیرون آورده و روی میوه‌ها را اندکی آب بگیرید. البته باید برای مقابله و ممانعت از باقی ماندن و منتقل شدن آلودگی‌ها، سعی کنید گل روی توت فرنگی را قبل از شستن تمیز کنید. چنانچه پوست توت فرنگی چندان نازک و له نباشد، پیش از بیرون آوردن آنها از آب، می‌توانید به آرامی روی آنها دست بکشید.

نحوه شستن توت فرنگي - نحوه شستشوی توت فرنگی

نحوه شستن توت فرنگي – نحوه شستشوی توت فرنگی

این نکته را در نظر داشته باشید که عمر میوه‌های نشسته از میوه‌های شسته بیشتر است، ولی به منظور جلوگیری از منتقل شدن آلودگی‌ موجود روی پوست میوه‌ها به دیگر مواد داخل یخچال، سعی کنید تنها به اندازه‌ی یک هفته میوه تهیه نمایید؛ تا بتوانید آنها را بشویید و درون یخچال قرار دهید. میوه‌هایی را که شسته‌اید اکنون در یخچال تا یک هفته سالم و تمیز باقی می‌مانند.

نحوه صحیح شستن توت فرنگی - روش شستن توت فرنگي

نحوه صحیح شستن توت فرنگی – روش شستن توت فرنگي

به منظور افزایش میزان تازگی و سلامت میوه‌های شسته شده باید آن‌ها را بعد از شستن به طور کامل خشک نمود، به این منظور آنها را در دستمال نخی قرار می‌دهند و این دستمال نخی حاوی توت فرنگی را داخل یک کیسه نایلونی ضخیم یا یک ظرف آلومینومی یا ظرفی از جنس استیل داخل یخچالی با دمای ۴ تا ۵ درجه سانتی‌گراد قرار می‌دهیم.

طرز صحیح شستن توت فرنگی - بهترین روش شستن توت فرنگی

طرز صحیح شستن توت فرنگی – بهترین روش شستن توت فرنگی

مناسب‌ترین مكان‌های یخچال به منظور قرار دادن میوه‌ها طبقه وسط و جا میوه‌ای است. میوه نشسته در یخچال می‌تواند ۱۰ تا ۱۵ روز سالم مانده و دوام بیاورد.

منبع: سایت کفسابی

نوشته بهترین نحوه شستن صحیح توت فرنگی و نکاتی که حتما باید در طرز انجام آن رعایت شود اولین بار در خدمات کفسابی پدیدار شد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

نکات مهم در نماشویی

هرکاری دارای اصول و نکاتی می باشد که نماشویی ازین قضیه مستثنی نمی باشد و دادای اصول و نکات مهم می باشد که در این مطلب آنها را بیان می کنیم که اهم این موارد عبارت اند از : 1-ایجاد ایمنی لازم و کافی در حین کار :مهم ترین نکته در نماشویی تامین ایمنی لازم و کافی برای اپراتور می باشد یعنی در هر روش باید ایمنی حاکم باشد اگر که روش کار با راپل است باید ابتدا از ابزار بروز و تاریخ داراستفاده گردد یعنی که اگر که تاریخ انقضای آن به سر رسیده است نباید از آن استفاده شود و حتما باید از ابزار استاندارد استفاده شود نکته بعدی در این است که اپراتور حتما از جایی که کارگاه می گیرد مطمئن شود و تمامی گره های خود را با دقت و احتیاط کامل انجام دهد و اصول گره زنی را رعایت کند و به گره های حمایتی خود خیلی خیلی توجه کند و آنها را با اصول و دقت زیاد انجام دهد . نماشویی مسئله بعدی در این است که در حین نماشویی باید به کسانی که در حال رفت و آمد هستند توجه کرد و محل شستشو را با نوار خطر علامت گذاری کرد تا هنگام کار خطری جان دیگر افراد را تهدید نکند و در صورت بروز خطری صدمه به کسی وارد نشود و ایمنی محیط فراهم شود . ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *